Úvodní stránka » Pralesnička batiková

Pralesnička batiková

(Dendrobates auratus)

 

Původ: Střední a Jižní Amerika (Nikaragua, Kostarika, sever Brazílie, Bolivie)

Velikost: Středně velká pralesnička - cca 4 cm. Samice bývají větší a mohutnější než samci.

Způsob života: pozemní

Tento druh pralesniček žije převážně na zemi, ale občas se vydává i na průzkumy do výšek. Jsou poměrně plaché, při pocitu ohrožení se ihned ukrývají pod listy rostlin nebo v jezírcích bromélií. Jedná se o denní druh, ale občas je aktivní i za šera. V přírodě se živí hlavně drobnými členovci jako jsou mravenci, termiti, roztoči, mnohonožky a drobní brouci. Jedná se o druh, který lze nejvíce doporučit začínajícím chovatelům. Jeho největší výhodou je atraktivní zbarvení, dobře se množí a dokáže sežrat i větší cvrčky. Tento druh se také ozývá velmi potichu, takže neručí svého chovatele. Samci občas mezi sebou soupeří. Samec také hraje zvláštní roli v péči o vajíčka. Poté co samice na klade 5 - 10 vajíček do listové opadanky, hlídá je pouze samec, který je po vylíhnutí přenáší na hřbetě do malých vodních nádržek v dutinách stromů nebo v květech bromélií. Nápadné zbarvení má varovat všechny nepřátele. Pralesnička batiková má totiž prudce jedovaté toxiny. Na jedno stříknutí dokáže zabít velké množství lidí. Jedinci odchovaní v zajetí však tento jed postrádají, jelikož nemají přísun potravy, ze které jed získávají.
od 1.7. do 15.8.

BEZ DPH

- 21%

na všechny objednávky

-

Platí také pro všechny kalkulace

vyhotovené od 1.1.2019


VYRÁBÍME ZE VŠECH ODSTÍNU

LAMINO-TŘÍSKOVÝCH DESEK 

OD FIREM:

-

-

-

Základní celo-skleněná terária (pouze typ č.01s)

do max obj. 300 litrů

jsou dodávány do 15 pr. dní od objednání.

Na přání zákazníka provádíme u kovových konstrukcí (klece, kotce, voliéry) povrchovou úpravu žárovým zinkováním dle EN ISO1461.

Rádi bychom Vás upozornili na skutečnost, že v současné době evidujeme velké množství přijatých objednávek, což značně prodlužuje dodací lhůty. Případnou objednávku je proto nutno učinit s velkým předstihem. Děkujeme za pochopení.