Úvodní stránka » Koupě terarijních zvířat

Koupě terarijních zvířat

Koupě terarijních zvířat není jen otázkou důvěry, ale předpokládá i rozsáhlé odborné znalosti prodejce.

Kupujte v klidu a s rozvahou

Svá zvířata kupte nejlépe přímo od chovatele. Tam se můžete přesvědčit, jak se o ně jejich „pán“ stará a také budete jednat s někým, kdo se velmi dobře vyzná v daném oboru. Odchovaná zvířata bývají zvyklá na chov v teráriu a většinou nemají parazity. Zvířata odchycená v přírodě mívají většinou vnější  a nebo vnitřní cizopasníky, bývají oslabena prožitým stresem, a proto nezřídka bývají zdrojem značných problémů. Dejte si na čas, abyste mohli vybraná zvířata dostatečně pozorovat. Vybírejte si pouze ty druhy, které jsou považovány pro chov za bezproblémové. Před zakoupením zvířat se ještě jednou informujte v odborné literatuře. Ke koupi se nenechte přemluvit, protože spontánního nákupu byste brzy litovali. Buď nebude terárium vhodné, zvířata budou nemocná, nebo si nedopatřením odnesete dva samečky. Proto věnujte výběru svých zvířat dostatek času.

Na co byste si měli dát zvláště pozor?

Ještěři a ocasatí- mají v ocase a v kořeni ocasu tukové rezervy. Vyhublé a vysušené jedince poznáte podle vystouplých pánevních kostí. Pokud jsou dokonce vidět kostrční obratle, je stav zvířete opravdu na pováženou.

Obojživelníci – příznaky nemocí se u obojživelníků ukáží často nejprve na citlivé kůži. Neměla by na ní být žádná bělavá místa nebo podlitiny, vřídky či otevřené rány. Může se též vyskytnout plíseň nebo bakteriální infekce. Zkontrolujte i končetiny: Bakteriální hniloba / onemocnění začíná často na konečcích prstů.

Plazi- hadi a někteří ještěři jako gekoni a anolisové svlékají kůži jako celek. Zbytky staré kůže, které zůstávají přilepeny na nové kůži, mohou svědčit o nedostatku vitaminu D, stresu nebo špatnému způsobu chovu. Nepatrné červeno-hnědé tečky na šupinách a mezi nimi – nezaměňovat s pigmentem – jsou parazitující roztoči sající krev (Ophyonyssus). Pokud je zavlečete do terária, bude Vás stát hodně námahy, abyste se jich opět zbavili, protože všechna studenokrevná zvířata jsou citlivá na chemikálie užívané proti vnějším parazitům. Okraje dutiny ústní musí ležet proti sobě, čelisti nesmí být posunuté, dolní  čelist nesmí být zbytnělá (rachitis-křivice). Takto může vypadat i zhnisání tlamky u hadů. Zvláště u hadů se objeví při pobytu v průvanu nebo ve špatných teplotních podmínkách onemocnění dýchacích cest. Pokud hadi otevírají tlamku ( po nažrání hadi tlamku široce zozevřou a pohnou čelistmi do stran-což je normální) protahuje a nadouvá krk a u nosních dírek se mu dokonce vytváří bubliny sekretu, jedná se o příznaky zápalu plic. Kromě toho hadi leží na zemi delší dobu natažení, a ne stočení, pouze v případě, že jsou nemocní. U ještěrů lze podle třesavky zadních nohou usuzovat na ochrnutí způsobené nedostatkem vitamínu B.

Sklípkani- holá místa na chlupatém zadečku sklípkana mohou být příznakem napadení parazity či plísněmi anebo důsledkem stresu. Má-li  sklípkan svraštělý zadeček připomínající malou kuličku, pak trpí nedostatkem určitých látek a nebo tekutin.

Brouci a novokřídlí- by neměli mít žádná poranění, zkontrolujte i okraje štítu.

 

 

VYRÁBÍME ZE VŠECH ODSTÍNU

LAMINO-TŘÍSKOVÝCH DESEK 

OD FIREM:

-

-

-

                     _


ROSÍCÍ ZAŘÍZENÍ TRZ100

SLEVA  - 30%

trzkrabice.jpg