Úvodní stránka » Jaké zvíře vybrat?

Jaká zvířata se ke mně hodí?

Existuje mnoho způsobů, jak naplnit terárium životem. Kromě požadavků na místo a chov různých zvířat hraje roli i Vaše očekávání, pokud jsme o budoucího podnájemníka. I ostatní členové rodiny by měli souhlasit s novými zvířecími členy domácnosti.

Diskuze o teráriích se hodí pro lidi, kteří rádi pozorují zvířata, starají se o ně i o jejich obydlí. Rozhodně však nepřichází v úvahu jako mazlíčci. Mnohá z nich se naučí rozeznávat svého „páníčka“ a odlišovat ho od ostatních osob, jiná se dokonce ochočí. Přičemž jen málokteré zvíře se nechá vzít ze svého příbytku, aniž by se v něm neprobudil instinkt prchnout nebo přinejmenším strach, že je nepřítel sežere. Jestliže Vám to nevadí, porozhlédněte se, jaké místo byste mohli natrvalo vyčlenit pro terárium. Rozmyslete si, kolik peněz jste ochotni vynaložit na nakoupení techniky, zařízení, zvířat a případně rostlin. Započítejte i průběžné náklady na elektrickou energii a potravu, aby Vás později nečekalo nepříjemné překvapení.

 

Obojživelníci- Kdo se zajímá o život na vodě a ve vodě, pro toho představují obojživelníci správnou volbou. Na přiměřeně velké ploše lze zřídit i pobřežní zónu a osázet ji mechorosty. Bude to vypadat velmi hezky, můžete ale pak chovat menší zvířata, která by mech svou vahou nerozmáčkla. Mate-li raději větší axolotly nebo větší bezocasé živočichy, pak i zařízení terária musí být robustnější.

 

Bezobratlí- Sklípkany chováme jednotlivě, veleštíři královští vykazují ve skupinách zajímavé sociální chování. Terárium s několika kudlankami okatými a vhodným osázením se může stát ozdobou Vašeho obydlí. Mnohonožky nejsou sice barevné, ale jejich pohyby stojí vždy za podívanou. Novokřídlí a kudlanky jsou zase mistři v maskování. I u nich je důležité, abyste jim terárium zařídili odpovídajícím způsobem. Sklípkani v případě nebezpečí uvolňují žahavé chloupky, které víří ve vzduchu a při vdechnutí mohou dráždit ke kašli.

 

Plazi- Hady, kteří se živí savci, musíte krmit myšmi. To nesvede každý a měli byste si proto chov plazů dobře rozmyslet. Mnoho ještěrů potřebuje živý krmný hmyz, někdo se ho však štítí a také nesnese jeho noční cvrkání, jestliže například nějaký jedinec uprchne. Ten, kdo nemůže, nebo nechce krmit živými zvířaty, ten by měl chovat všežravce, kteří nepotřebují živou potravu. Mezi plazy jsou to v první řadě želvy suchozemské a bahenní.

 

VYRÁBÍME ZE VŠECH ODSTÍNU

LAMINO-TŘÍSKOVÝCH DESEK 

OD FIREM:

-

-

-

                     _


ROSÍCÍ ZAŘÍZENÍ TRZ100

SLEVA  - 30%

trzkrabice.jpg